Změny ve vedení města

Změny ve vedení města

Poslední zastupitelstvo bylo dlouhé a vyjímečné. Jak už asi většina z vás ví, došlo na něm k rozpadu koalice TOP09, Sakury a ODS. První dva subjekty vypověděly ODS koaliční smlouvu a tak došlo logicky k hlasování o odvolání místostarosty za ODS, Jaroslava Huka. Co ale ne každý ví, je skutečnost, že k tomuto aktu se schylovalo už delší dobu a na počátku všeho byla společná snaha vedení místní ODS a KSČM o odstavení TOP09 z vedení města.

První, koho předseda místní ODS, Roman Jandík, jménem nově vznikající koalice ODS a KSČM kontaktoval, bylo sdružení Sakura. My, černé ovce, jsme zůstávali dlouhou dobu opodál i přesto, že nově připravované koalici bylo od počátku jasné, že bez naší podpory to nepůjde. Dnes už víme, že na  schůzkách bylo hlavním tématem právě to, jak získat naši podporu, aby mohla být TOP09 terminována.

Vyjednavači za ODS, KSČM a Sakuru byli stanoveni pánové Roman Jandík, Tomáš Novotný a Tomáš Šalamon. Paní Marcela Jungwirthová (KSČM) se jednání účastnit nemohla, protože byla zaneprázdněna jednáním s odbory ve svém holdingu a snažila se všemi silami odvrátit hrozící stávku proletariátu.
Utajené jednání bylo dohodnuto na 6.2.2016 v podzemních prostorách Roztoče. Na schůzku ale nakonec dorazili jen pánové z ODS. Po delším čekání přišla informace, že Tomáš Novotný byl nečekaně zadržen policií na demonstraci Bloku proti islámu za rasistické a xenofobní výroky. Schůzka byla přeložena na neurčito.

Protože propuštění Tomáše Novotného se komplikovalo, vyměňovali jsme si další stanoviska s vyjednavači korespondenčně. Za naši podporu nám ODS nabízela mimo jiné to, že přestane bránit vzniku nové zástavby a jako první krok podpoří výstavbu obytného souboru 666 bytů v Nádražní ulici. To se ale zase nelíbilo zástupcům KSČM, kteří argumentovali tím, že soukromé vlastnictví je nedotknutelné a není možné limitovat tak přísně počet nových bytů. Vyjednávání jsme přerušili s tím, že by bylo dobré, aby se nejdříve domluvili mezi sebou a poté přišli s konkrétními návrhy na kterých se shodnou.

Na další schůzku se dostavil i Tomáš Novotný, ale atmosféra nebyla lepší. Doznívalo zadržení Tomáše Novotného v kontrastu se “sluníčkovými“ postoji obou pánů z ODS. Po krátké výměně názorů a následném ošetření obou Tomášů se začalo jednat. Bohužel jen na chvilku. Tomáš Šalamon nechtěl za žádnou cenu ustoupit ze svého záměru vybudovat na rozlehlém pozemku č. 2571 v ulici Na vyhlídce tábor pro uprchlíky, což bylo trnem v oku Tomáši Novotnému, který požadoval striktní dodržení uliční čáry 5m od hranice prostoru vymezeného pro stany. Jednání nikam nevedla a my se jen ujistili, že spolupráce není možná.

V mezičase se také TOP09 dozvěděla o připravovaném puči a tak nás záhy kontaktoval Jan Jakob. TOP09 bylo jasné, že bez naší podpory jiná koalice nevznikne. Jednání byla o mnoho konstruktivnější. Dvě silné strany se domluví vždy rychleji, než když se musí domlouvat malá, extrémistická uskupení. Starostovi šlo o hodně a tak kývl na náš požadavek, aby se do regulačních plánů propašovaly záměry developerů, zejména nové VTP domy na Žalově. Také jsme požadovali, aby v plánech byl první Roztocký mrakodrap na žalovské křižovatce. Shodli jsme se, že našim plánům budeme i nadále říkat plány regulační, aby to vypadalo, že výstavbu opravdu regulujeme. Přání občanů řešit nebudeme, stejně je jim to jedno. Starosta musel také slíbit, že od nás nebude vyžadovat žádnou práci v radě města a už vůbec ne na pozici místostarosty. Máme svých starostí dost. 

Před zastupitelstvem si TOP09 pozvala na kobereček ještě zástupce Sakury, kteří kajícně přislíbili, že současné vedení podpoří a s extrémisty se nadále nebudou paktovat. Výsledek znáte. Na zastupitelstvu byl hlasy TOP09 a Sakury odvolán Jaroslav Huk (ODS) z pozice místostarosty i z pozice radního. Uvolněné místo místostarosty obsadila Marie Šlancarová (TOP09) a místo v radě se nakonec uvolila vzít Jana Chržová, které jsem za to slíbil triko podepsané Tomášem Mlezivou. Foto: Google mapy

Komentáře

1 | Tomáš Novotný @ | před třemi roky

Nejen Petr M je vtipálek

Milí Zelení, pobavili jste mne. Převelmi. Od rána, mezi pilnou prací pro tomíky a obec (například jsem řekl panu Sládkovi, že pan Polák abdikoval, starostovi, že na místo odstoupivšího zastupitele Huka nastupuje Šalamon a Máně Š, že nás ODS za vypovězení koaliční smlouvy žaluje---což mi všichni zbaštili, první pak s neskrývaným potěšením), se aprílem těším převelmi. Vedu na plné čáře, poměr je 20 ku 1. Dostal jsem i zelenou Jitku Tichou, která mi zbaštila, že ruším schůzku k Nádražní, protože mám strach, že se na ní pohádáme.
Nu, dostal jsem i vašeho předsedu, velkého Mamáče, právě v době, kdy píšu tyhle řádky.
Co mi zbývá, než tyhle blbůstky, mně, Romanem Jandíkem uvědčenému marxistovi.
Mějte se pěkně a věřím, že se v nějaké koalici někdy sejdeme…už bez apríla.
Přemýšlím, co napsat Jitce Schr, ale to fakt nevím, co vymyslím, abych ji vyvedl také.
TN

reagovat

2 | Roman N | před třemi roky

Vyborne!

Jste skveli, jak pan Macoun, tak pan Novotny! Vykouzlili jste mi usmev na rtech. Tohle mi v Odrazu chybi. Pane Macoune, mohl byste obcas neco poslat do Odrazu, aby to stalo za to! :-)
Jsem zvedavy, jestli to prevezmou Roztoky.com :-) Rad vidim kdyz zastupitele nejsou jen suchari.

reagovat

3 | Martina Koutska | před třemi roky

:-))

Jeste ted se smeju! Do Odrazu s tim! :-))

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.