Žádosti o dotace a granty z rozpočtu města Roztoky na rok 2016

beckham Město Roztoky vyzvalo spolky a organizace ve městě k podání žádostí o dotace a granty na rok 2016. Podrobnosti jsou na této stránce – http://www.roztoky.cz/nabidka-grantu . Město zaslouží pověstnou jedničku za transparentnost a formu zveřejnění, skvělá práce pana místostarosty Tomáše Novotného a úředníků.

Po bližším prostudování žádostí se nabízí otázky pro hodnotitele (a pro žadatele). Například žadatelé vyplňují často (Sokol, SK Roztoky, Roztoč apod.) strukturu členstva, což je chválihodné, nicméně chybí informace o členské základně z pohledu lokality  (např. Roztoky vs. „zbytek světa“).

Další podněty jsou spíše pro posuzujícího úředníka a komise -

  • Jak postupujeme u organizace, která do žádosti nevyplní informaci o členské základně? Vyřadíme žádost nebo požádáme o doplnění?
  • Jak postupujeme u organizace, ktera nesplní podmínku vyplnění informace o vlastních prostředků? Z meho pohledu je to výsměch poskytovateli… u některých žadatelů mě to moc to mrzí :-(

Proč? Viz příklad

Budu pořádat atletické závody – celkový náklad bude 70tis, předpokladané vlastní zdroje 55tis a požádám o 15tis… Pokud (dle prostředků)) na akci poskytne město 5tis, budu muset „zrevidovat“ v první řadě své vlastní zdroje… Neexistuje podle mého názoru přístup (často viděný v žádostech na rok 2016), že neřeknu dopředu předpokládané vlastní zdroje (příspěvky/sponzorské dary apod.)

Tyto připomínky ale rozhodně nepřeváží pozitivní pocit nad celkovým hodnocením formy a způsobu komunikace a vyhodnocení žádostí.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.