Výstavba bytových domů v Nádražní a zadání územního plánu

Výstavba bytových domů v Nádražní a zadání územního plánu

Na programu prvního zastupitelstva, které se uskuteční dne 27.1.2016 jsou dva body, jež by si veřejnost určitě neměla nechat ujít. V prvém případě se jedná o schválení návrhu smlouvy mezi městem a společností Nádražní 23 s.r.o., která plánuje v Nádražní ulici výstavbu bytových domů. Bod je zařazen na 18:30. V minulosti jsme o připravované výstavbě informovali zde. Stručné vyjádření odboru územního plánování MU Černošice vás uvede do aktuální problematiky.

Smlouvu, kterou předkládá starosta Jan Jakob zastupitelstvu ke schválení pak naleznete zde.

Druhým, obsáhlým bodem je schválení zadání územního plánu. Materiály k bodu zde.

V minulosti  jsme se již několikrát přesvědčili, že byť jsme ve volbách skončili jako druhá nejsilnější strana, nestačilo to. Jsme v opozici a vedení města nám příliš nenaslouchá. Popravdě naslouchat nemusí, protože mandát TOP09 je opravdu silný. Nerozhoduje se na zasedání zastupitelstva ale uvnitř vládnoucích uskupení. Takový je princip zastupitelské demokracie a moc s tím nenaděláme. Naposledy se to v plné síle ukázalo například na jednání zastupitelstva dne 18.11.2015.  
Co však může věc změnit k lepšímu je tlak veřejnosti. Je dobré aby se veřejnost dozvěděla co se ve městě připravuje. Občané města by měli říci, jak má město vypadat a co jim ve městě chybí. Ostatně takto nějak by mělo znít úplně prvotní zadání celého procesu změny územního plánu.  Vše se rozhoduje nyní.  Až bude vše, co se připravuje postaveno, bude už na připomínky pozdě… 

Výpis článků na téma Nádražní

Komentáře

1 | Honza Kral | před třemi roky

Tak to je síla ta Nadrazni

ctu to vyjadreni Cernosic a desi me, ze to rozhodnuti je na nasem stavebnim uradu. V Odraze jsem se docetl jen chvalozpev, jak se vse dari a co se Jakobovi povedlo. O tomhle se nepise a pritom je to co do moznych dopadu tema c.1. Co jeste dalsiho se pripravuje?
Sledujme hlavne uredniky stavebniho uradu! Pruseru uz maji na krku nekolik !

Dik, ze o tom pisete

reagovat

2 | Jana | před třemi roky

Souhlasím s tím, že Odraz je plýtváním místem. Zásadní věci se člověk dozvídá jinak :-( Ta Nádražní je moc. Kam budou ráno stát kolony? Na náměstí, nebo výš? Několikrát se mi stalo, že jedu serpentinou dolu za jiným autem a to auto začne náhle brzdit, protože odbočuje do Pohlova areálu. Je to dost kritická situace a místo, navíc v zatáčče a z kopce. Tam bude nehod! Jinak to vyjádření Černošic je opravdu hezké. Jestli tohle vyroste, tak nevím, co si mám o vedení města a stavebním úřadu myslet. Nikde jinde by to nebylo možné. Přiměřená by byla polovina budov a nižších.

reagovat

3 | Zralook | před třemi roky

Neuveritelne

Nedokazu si predstavit mene vhodny misto, nez je Nadrazni. Neverim, ze tohle projde. Myslim, ze je to vtip a ze ani investor neceka, ze by mu toto proslo v tak maximalistickem meritku. Podle me to zkousi to a kdyz to projde, bude to jak vyhra v loterii. 90% zastavenost je silene cislo.

reagovat

4 | Michal H | před třemi roky

zbytečný

Hádám, že nikdo nepřijde ale budou řvát, až to začne růst. To jsme my, češi. Po bitvě je každý generál.

reagovat

5 | bude hůř | před třemi roky

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.