Volba zástupců do Rady školy za zřizovatele - proč nezbylo místo na Zelené?

145-20151215-091637-nahled Na schůzi Zastupitelstva města 16.12. byli zvoleni tři zástupci za zřizovatele do Rady školy v Roztokách – Petra Kazdová, DiS (TOP09), Mgr. Stanislav Boloňský (SAKURA) a Jan Jakob (TOP 09). Jak to šlo popořadě? 25.11.2015 vyzval pan starosta všechny politické subjekty k nominaci svých kandidátů. Strana zelených v Roztokách navrhla zastupitele Petra Macouna, MBA. Je to velmi kvalitní kandidát s širokým přehledem v oblasti technologií (i ve vzdělávání), jeho děti chodí do školy v Roztokách a mohl být velmi dobrým pojítkem mezi Zastupitelstvem města a Základní školou. Zájem přispět pro blaho obce, svojí erudicí a znalostmi, už mnohokrát prokázal…

Z roztocké vládnoucí koalice za TOP09, Sakuru a ODS přišel návrh v podobě – Petra Kazdová (TOP 09), Stanislav Boloňský (SAKURA) a velmi překvapivě sám sebe nominoval pan starosta Jan Jakob (TOP 09).

Nezpochybnitelnou hvězdou mezi nominovanými je pan Boloňský – už mnoho let v této oblasti pracuje a podílí se na směřování většiny vzdělávacích institucí v Roztokách. Petra Kazdová, Sales manager hotelu Academic v Roztokách, je členkou školské komise (stejně jako pan Boloňský), této oblasti se tedy zřejmě chce věnovat a nad její nominací nebylo třeba zvedat obočí. Překvapení vzbudilo u veřejnosti „sebenominování“ pana starosty Jakoba. Proč pochybnosti? Ve své pozice starosty je zván na všechny schůze, jak Školské komise města tak určitě nemá problém přijít na schůzi Rady školy, coby nejvyšší představitel zřizovatele – starosta.


Úsměvnou tečkou celého příběhu je, že po tajné volbě členů Rady školy (velmi netradiční forma) – pro sebe sami hlasovali i nominanti – tedy Petra Kazdová i Jan Jakob. Držme palce Základní škole, ať nové trio v Radě školy má čas, sílu a energii při prosazování zdravého rozumu!

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.