Skryté vady sociálních demokratů (ČSSD) v Roztokách

Skryté vady sociálních demokratů (ČSSD) v Roztokách

Dovolte mi nejprve parafrázi na definici skryté vady v Občanském zákoníku – Skrytou vadu v komunální politice je možné označit takový stav, který při volbách není vizuálně zřejmý, avšak projeví se později. O jaké vadě je řeč?

Voliči v Roztokách dali Vítkovi Caltovi na kandidátce ČSSD 245 hlasů. Získal tím zastupitelský mandát, ale bohužel se rozhodl své místo zastupitele “přepustit” svému předsedovi ČSSD v Roztokách. Pan Čáslavka je mlčenlivý chlapík, předseda Dopravní komise a moc toho při jednáních zastupitelstva neřekne. Občané sedící za ním při schůzích zastupitelstva fandí v jeho počítači hře Solitaire…

V prázdninovém vydání Odrazu jsem si se zájmem přečetl článek Vítka Calty – “Místostarosta není místodržící”, ve kterém popisuje stav předsedy místního ČSSD a jak se rozčílil kvůli žluté čáře v ulici Jana Palacha. Na schůzích zastupitelstva předseda ČSSD skoro vždy mlčí, neb asi nemá po boku Vítka, který by nám interpretoval jeho pocity a strasti. Proto mám pocit, jestli není něco špatně? Není tam nějaká skrytá vada? Na začátku se to nezdálo, ale realita je bohužel jiná – smutná.

Poslední kapkou bylo, když v pořadu ČT Události, komentáře 23.8. (v čase 59:23) náměstek primátorky Prahy za ČSSD pan Dolínek řekl, že „bez problémů nabízí (Roztokám) 10–20mil Kč na parkoviště na nádraží…“. Dalšího dne na zastupitelstvu města řekl předseda místní ČSSD, že to pan Dolínek neřekl… Jak na to reagovat – snad si jen popřejme do příštích voleb méně politických stran se „skrytými vadami“.

Martin Matas

Zastupitel za Stranu zelených

P.S: Reakci na tento článek zveřejnil časopis Odraz ve svém čísle 10, ve článku „Odpověď kolegovi Matasovi…“ – autorství patří dle podpisu panu Čáslavkovi. Nicméně každý, kdo zná písemný projev pana Čáslavky ví, že bohužel tento článek pan Čáslavka. Napsal ho Vítek Calta…Je to strašně smutné a všichni se můžeme těšit na to, jestli i v příštích číslech bude psát Vítek Calta pod pseudonymem – Čáslavka :-)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.